Ana Sayfa Haberler 10 Popüler Manga Önerisi

10 Popüler Manga Önerisi

 

20. Yüzyıldan günümüze kadar gelişen manga sektöründeki en çok ilgi gören ve cidden güzel olan mangalar hangileri diye hiç düşündünüz mü? Bir bakalım…

1- Jojo’s Bizzare Adventure

Hirohiko Araki’nin günümüze kadar popüler olup hikayesi hala devam eden farklı hikayelere sahip manga serisidir.

2- Yotsubato

Daha önce kırsal kesimde yaşayan Yotsuba ve babasının şehir hayatına geçmeleri ve Yotsuba’nın şehirfe başına gelen komik olayları anlatan bir mangadır.

3-Mushishi

Mushi adlı doğal üstü varlıklarla alakalı dedikoduları araştırıp her yeri araştırma için gezip dolaşan Ginko’nun hikayesini anlatmaktadır.

4- Monster

Almanya’da ünlü bir beyin cerrahı olan Dr. Tenma’nın verdiği bir karar sonucu statüsünü kaybetmesi. Ve ondan sonra başına gelen olayları ablatan gizem dolu sürükleyici bir manga.

5- Slamdunk

Okullar arası basketbol maçlarını anlatan ve arada romantizm aşılayan bir manga serisi

6- Vagabond

15. Yüzyılde Japonya’nın Sengoku çağında yetişmiş bir samuray olan Shinmen Takezo’nun babasını geçip “Güneşin altında yenilmez” ünvanını almak için atıldığı mücadeleyi konu alır.

7- Uzumaki

Garip ve korkunç olayların yaşandığı bir kasabanın olayları anlatılır.

8- Vinland Saga

Vikinglerle ilgilenen ve onların dövüşlerini izlemekten haz alan insanlara önerebilecek en iyi mangadır. Thorfinn adlı karakterimizin bir viking olarak yaşadığı olayları konu alır.

9- Death note

Bir defterin gökten düşüp Light Yagami adlı zeki ve başarılı öğrencinin bulup defterin kurallarını okuması sonucu bütün suçluları dünyadan def etmeye karar alır. Ama bunu yaparken de kimliğini korumalıdır.

10- Akira

Cyberpunk temasında ağır konulu hikayesi zengin bir mangadır. Hikaye bir motorcu çetesi ve Kaneda adlı bir çocuğun etrafında gelişir.