Ana Sayfa Haberler 2020’ye Damga Vuran Olaylar

2020’ye Damga Vuran Olaylar

2020 bildiğiniz üzere tüm insanlığın zorlandığı, çeşitli felaketlerin olduğu bir yıl olarak devam etmektedir. Peki, 2020 yılında ne gibi olaylar ve facialar oldu?

ELAZIĞ DEPREMİ

24 OCAK akşam saatlerinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem Elazığ ve Malatya da toplam 41 kişinin ölümüne sebep oldu.

 

 

 

 

 

 

 

KORONA VİRÜS

Korona virüsü mart ayından beri ülkemizde ölümlere yol açmaktadır. Henüz bitirilmemiş olan bu virüs için kesinlikle önlemlerimizi almalıyız. Milyonlarca insanın ölmesineHölmesine sebep olan bu virüsü yenmek için maske takmalı, sosyal mesafeye, bununla birlikte hijyene dikkat etmelidir.

VAN ÇIĞ FELAKETİ

VAN’da Bahçesaray karayolunda 5 şubat günü bir otobüse çığ düştü. Kurtarılmayı beklenen 2 kişiyi kurtarmaya giden 2 kişi ise 2. Düşen çığ altında vefat etmiştir. Toplamda 41 kişinin ölümüne sebep olmuştur.

GEORGE FLOYD

ABD’ de ırkçılığın en üzücü simgesi haline gelmiş bir olaydır. 2 polis George Floyd adında siyahi bir bireyi cani bir şekilde yere yatırıp,  boğazına diziyle bastırmıştır. Nefes alamıyorum diye bağıran FLOYDU cani polisler duymamazlıktan gelip öldürene kadar bastırmaya devam etmiştir. Bu olay sonucunda Amerika’ da büyük yağmalamalar, protestolar meydana gelmiştir.