Ana Sayfa Haberler Aç Karın İle Tüketilmesi Faydalı Besinler

Aç Karın İle Tüketilmesi Faydalı Besinler

Aç karınla tüketilmemesi gereken yiyecekler genellikle kahvaltıda seçmiş olduğumuz gıdalardır. Sabah kahvaltısı günün geri kalanında harcayacağınız enerji hakkında önemli yol göstericisidir.

Aç karınla yediğimiz şeylere dikkat etmediğimiz zaman günlük hayatta çok zorluluklar yaşayabiliriz. Genelde aç karnına çabuk tüketebileceğimiz sağlıksız besinleri tercih ediyoruz, ancak bu durum oldukça yanlıştır ve aç karnına tüketilecek olan yiyeceklere özellikle dikkat etmemiz çok önemlidir.

Yumurta, Ceviz , Papaya ,Yeşil Elma, vb. Gıdalar aç karınla tüketilmesi gereken gıdalardır.
Yumurta aç karnına tüketilmesi gereken en doğru besindir. Aç karnına bolca zengin protein kaynağı olur. Ceviz selenyum açısından bakıldığında oldukça zengindir. Mide asidini dengeye sokmakla birlikte boş mideye girmesi gereken en doğru besinlerden biridir. Papaya meyvesinin papain isimli bir enzimi vardır. Papain iyi sindirimi destekler ve kolan kanserine yakalanma riskini düşürür. Yeşil Elmanın içerisinde D vitamini en başta olmak üzere yüksek oranda lif bulunur, bu sayede metabolizmanın gerek duyduğu enerji elde edilmiş olur.