Ana Sayfa Başarı & Motivasyon Çevre Ve Doğa Hakkında Bilmemiz Gereken Gerçekler!

Çevre Ve Doğa Hakkında Bilmemiz Gereken Gerçekler!

  • Dünyamızdaki su sürekli bir döngü halindedir. Mesela bugün içtiğimiz bir bardak su, ilk insanın içtiği suyla aynı olabilir. Hatta çevre kirliliği bu olayın önüne geçmediği sürece belki ilerde başka biri bizim içtiğimiz suyu içebilir.

 

  • Hepimizin aldığı pet şişedeki suların %40 ı çeşme suyu olarak satılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

  • 27.000 ağaç sadece tuvalet kağıdı yapımı için günlük kesilen ağaç sayısıdır.

 

  • Bir kağıt geri dönüşüm ile en fazla 6 kez kullanılabilir hale getirilebilir. Sonrasında lifler güçsüzleştiği için parçalanma yaşanabilir.

 

  • Her dört memeli hayvanlardan bir tanesinin nesli tükenmektedir. Hayvanlar yaşam için önemli yer kaplamaktadır. Hayvanları katletmemeli ve katledilmesini de önlemeliyiz.

 

  • Çevre kirliliği insan hayatını en büyük etkileyen felaketlerden biridir. Aldığımız nefesten, içtiğimiz suya kadar her şeyi çevreye borçluyuz fakat biz çevreyi korumak yerine katletmeye devam edersek ileride çok zor günler bizi bekliyor diyebiliriz…

 

Çevrenin önemini az çok hepimiz çok iyi biliyoruz. Kendi neslimiz ve ilerideki nesiller için çevreyi korumalıyız. Kestiğimiz ağaçlar, attığımız çöpler ileride dönüp dolaşıp bize zarar verecektir. Bu yüzden çevreyi koruma, her insanın en büyük görevlerinden biridir. Diktiğiniz her ağaç, yere atmadığınız her çöp çevrenin yaşamı için çok önemlidir, bu yüzden tek benim yapmamla çevre kurtulmaz dememenizi ve elinizden geleni yapmanızı tavsiye ederiz.