Ana Sayfa Haberler Dövme Modeli Seçimi Ve Dövme Bakımı

Dövme Modeli Seçimi Ve Dövme Bakımı

dövme

Dövme yaptıracaklar için düşünülmesi gereken ilk konu dövme modeli seçimidir. Seçiminizi doğru yapmak sizi zorlayacaktır fakat emin olmadığınız bir modelde sıkılma ihtimaliniz oldukça yüksek olacaktır, bu yüzden model araştırmaktan korkmayın ve derinlemesine bir araştırma yapın. Eğer bir tasarım istiyorsanız tasarım yapabilen profesyonel bir dövmeci den yardım alarak size en yakın modeli elde edebilirsiniz.

Araştırmalara göre en çok pişman olunan dövme modelleri genellikle yazı dövmeleridir. Bir zamanlar size çok anlamlı gelen bir sözü dövme yaptırırsanız, bir süre sonra bu söz size saçma gelebilir, bu yüzden yazı dövmelerinde 2 kat daha fazla kafa yormanız gerekecektir. Bununla birlikte sevgili isimi yazdırmak da karar vermesi zor ve sonrasında pişman olunan bir çeşittir. Sevgilisi olup ismini yazdırabilirsiniz fakat ilerde ayrılma durumunu da göz önünde bulundurmanız çok önemlidir. Bu sebeple iyice araştırma yaptıktan sonra bir seçim yapmanızı öneririm.

Dövme Bakımı Nasıl Yapılır?

Dövmeniz yapıldı, beğendiniz. Şimdi en önemli ikinci nokta olan bakım kısmına geldik. Dövmenizin güzel gözükmesi için bakımınız çok önemlidir. Dövme yapıldıktan sonra o bölge streçle sarılır. Eve gittiğiniz zaman streci çıkartabilirsiniz, sonrasında dövmenin olduğu bölgenin kuru kalmamasına 1 hafta gibi bir süreyle dikkat etmelisiniz, deri kabuk atana kadar iyi bakım şarttır. Bunun için dövmecinizin önerdiği krem ile sürekli o bölgeyi nemlendirmelisiniz. Duş alırken o bölgeye sabun veya kese sürmeyiniz, çünkü dövmenizin olduğu bölge 1 haftaya yakın yara gibi olacaktır, siz nemlendirdikçe kabuk atıp boya derinize tamamen oturacaktır. Nemlendirici kabuk atmada kolaylık sağlamakla birlikte boyanın vücuda oturmasını da sağlamaktadır. Bunları güzelce uyguladığınız müddetçe dövmeniz tam istediğiniz gibi olacaktır.