Ana Sayfa Haberler En Çok Sevilen Anime Örnekleri

En Çok Sevilen Anime Örnekleri

Çoğu kişinin Uzak Doğu ve Asya’ya maalesef bir ön yargısı var… İşte bu ön yargılardan biraz kurtulmak için mini bir anime önerisi yapmak istedim. Hem şu sıralar okulların açılması, işlerin başlamasıyla hepimiz stresliyiz… Aslında listeyi biraz da olsa bu sıkıntıyı üzerimizden atalım diye yaptım. Sağlıkla kalın!

Death Note

Kendi döneminde olduğu gibi hala popülerliği devam eden bir anime bence. Konusundan kısaca bahsedecek olursam;
Lise son sınıf öğrencisi olan Light Yagami bir gün okulunun bahçesine bir defter düştüğünü görür. Teneffüste merakına yenik düşerek defteri almaya gider. Defterin üzerinde yazılanlara göre bu bir “Death Note” yani “Ölüm Defteri”dir. Kapağında kullanım kılavuzu misali bir yazı vardır, kısaca bahsedecek olursam“Bu deftere ismini yazdığınız kişi kırk saniye içerisinde ölür. Kişinin ölüm nedenini de yazarsanız bu altmış saniye olur…”
Yagami buna inanmaz ve evine gider. Haberlerde gördüğü bir suçlu üzeriden bu defteri denemek ister, zira merak ile verdiği savaşta merakı galip gelmiştir. Suçlunun adını deftere yazdıktan sonra kalp krizinden öldüğünü görür ve bu defteri devamlı olarak kullanma kararı alıp dünyadaki tüm suçluları öldürmeyi planlar. Kendisi, ‘yeni bir dünya’ yaratıp bu dünyanın ‘Tanrı’sı’ olmak ister, gayesi budur. Ama bu gayesine kolayca ulaşamayacaktır çünkü karşısında en az kendisi kadar zeki ve planlı bir dedektif olan L vardır.
Netflix’te bulunuyor.

A Whisker Away (Netflix)

Bir Netflix filmi olan, Japoncadan birebir çevirdiğimizde “Ağlamak İstiyorum, Kedi Oluruz” anlamına gelen bu anime filmi izlediğimde çok etkilendiğim bir film. Öncelikle sizlerden istediğim ön yargılarınızdan kurtulup bu filme bir şans vermeniz.

Ortaokul öğrencisi olan Miyo Sasaki sınıf arkadaşı ve aşık olduğu kişi olan Kento Hidone’nin onu fark etmesi için elinden geleni yapmaktadır. Bir gün yolda yürürken karşısına çıkan kedi maskesi satan bir kedi ile karşılaşır. İlk başta ürker ve anlamaz veremez ama bir maske satın alır. Aldığı maskeyi her taktığında kediye dönüştüğünü fark eden Sasaki, her gün sevdiği çocuk olan Hidone’nin çömlek atölyesine gider ve onunla güzel vakit geçirir.

Sasaki, Hidone’nin kendi kedi halini sevip insan halini sevmediğini farkına varınca yüzünü Maske Satıcısı’na satar ve olaylar o sırada başlar…
Mutlaka izlemeniz gereken bir film olan bu anime, sevmeseniz bile eminim sizlere animeyi sevdirecektir.