Ana Sayfa Haberler Fazla Düşünme Sorununu Yenmek İçin Altın Kurallar

Fazla Düşünme Sorununu Yenmek İçin Altın Kurallar

Ben dahil olmak üzere birçok kişi sürekli düşünmekten kafayı yiyecek durumdadır. Bizim için önemli veya önemsiz her türlü konuyu günlerce, haftalarca kafaya takabiliyoruz. Peki, bu durumdan kurtulmak için ne yapabiliriz biraz bunlardan bahsedelim.

Fazla düşünmek hiçbir şey değiştirmez

Bir konuyu ne kadar çok düşünürseniz o kadar çok çözüm bulma olasılığınız düşer. Ara ara düşünmeler sonucunda genelde bir çözüm yolu bulunuyor. Fazla düşünmek sonuç vermeyeceği gibi ruh sağlığınızı da olumsuz etkileyecektir, bu sebep ile olabildiğince az düşünmek için zihninizi boşaltacak aktiviteler bulun.

Farklı bakış açıları yakalayın

Bir olaya tek bir gözden bakmak sizi her zaman derin bir çıkmaza sokacaktır. Ne kadar çok farklı kafadan düşünürseniz o kadar çok farklı çözüm yolları bulabilirsiniz. Örneğin koronavirüs tüm dünyayı sarsmıştır. Bu virüs din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın her toplumu ve her ekonomik sınıfı aynı derecede etkilemiştir.

Sosyalleşin

Örneğin yeni insanlarla tanışın, gezilere katılın, bir gruba üye olun, bu şekilde hem sosyalleşecek hem de düşünmeye zamanınızın kalmamasını sağlayacaksınız. Genelde derin düşünceler boş zamanlarda akla gelmektedir, fakat siz boş zaman bırakmazsanız düşüncelerinizden de yavaş yavaş uzaklaşacaksınızdır.