Ana Sayfa Haberler Gitar Öğrenmeye Başlarken Gitar Seçimi

Gitar Öğrenmeye Başlarken Gitar Seçimi

Enstrüman çalmak gerçekten çok özel bir beceridir. Zamanınızı değerlendirmek ve bir beceri kazanabilmek için en güzel örneklerden biridir. Peki, gitar çalmak isteyenler için ne gibi bir yol izlenmeli size bunlardan bahsedeceğim.

Öncelikle daha öğrenci olduğunuz için orta seviyede bir öğrenci gitarı almanızı öneririm. Bunun sebebi ise öğrenirken zorlanma olanaklarını en az seviyeye indirmeniz ve olası bir bırakma durumunda fazla para harcanmasının önüne geçmektir. Bir hevesle alınıp bırakılan çok güzel ve pahalı gitarlar oluyor ve bu aslında çok üzücü bir şey. İlk başta standart bir klasik gitar alıp öğrenme aşaması ilerledikten sonra ve siz gerçekten o enstrümana bağlandıktan sonra kendinize Yamaha, Fender gibi kaliteli gitarlar alabilirsiniz.

GİTAR SEÇİMİNİ NASIL YAPMALIYIM?

Öncelikle şunu söylemeliyim ki gitar öğrenmeye kesinlikle klasik gitar ile başlamanızı öneririm. Klasik gitarın telleri akustik gitarın tellerine oranla daha az parmaklarınızı acıtır. Bir dipnot olarak şunu söylemeliyim ki; öğrenme sürecinizde gitar çalmaktan parmaklarınız biraz zarar görebilir fakat siz öğrendikçe bu zararı en az seviyeye indirebileceksiniz. Gitar seçimi yaparken kesinlikle bir profesyonelden yardım almalısınız. Bazı gitarlar aynı gözükse de gerçekten çok farklı ses tonlarına sahip olabiliyorlar veya dayanıksız olabiliyorlar, bu sebeple kesinlikle bir bilenden yardım ve öneri almalısınız.