Ana Sayfa Başarı & Motivasyon Göbek Yağlarından Kurtulmak İçin En Etkili Yöntemler

Göbek Yağlarından Kurtulmak İçin En Etkili Yöntemler

Göbeğiniz deki yağlardan kurtulmak için size çok önemli bilgiler vereceğim. Bu maddelere uyarsanız sizin de standart bir göbeğiniz olabilir.

  • Dead lift:

Bu hareketi düzenli olarak yaparak hem metabolizmanızı hızlandır, hem de yağlarınızı etkili bir şekilde yakarsınız. Bu hareket için 5 litrelik sulardan 2 adet almalısınız. Bu şişeleri iki elinize alıp vücudunuz dik bir şekilde iken sadece dizlerinizi kırarak iyice yere çöküp kalkmanız gerekmektedir. Bu hareketi her gün belirli sayılarda yapmalısınız ve yavaş yavaş bu sayıları arttırarak daha hızlı sonuç alabilirsiniz.

  • Koşu:

Eğer evinizde koşu bandı bulunuyorsa ve evden çıkmak istemiyorsanız koşu bandında günlük koşular ve tempolu yürüyüşler yapınız. Yürüyüş kilo vermek için en etkili ve kolay yöntemlerden biridir.

  • Burpee:

Bu hareketimizde ise düz dururken şınav pozisyonuna geçilir, sonrasında tekrar ayağa kalkıp zıplanır. Bu hareket belirli bir sayıda tekrarlanır. Gerçekten bu hareketleri düzenli yaparsanız göbeğinizin erimesi ile birlikte birçok değişimi de göreceksiniz. Burpee hareketi adeta kendinizi yay gibi hissedeceğiniz bir egzersizdir fakat çok etkili olduğuyla bilinir.

  • Bisiklet:

Bisiklet sürmekte çok etkili bir yöntemdir. İsterseniz dışarıda isterseniz de evinize aldığınız bir kondisyon bisikleti ile sağlam bir egzersiz yapabilirsiniz.

  • Bol sıvı:

Vücudumuz için en önemli şey sudur. Bu egzersiz günlerinde bol bol su içmelisiniz. Hatta suyunuzun içine limon sıkarak ta daha rahatlamış hissedebilirsiniz.

Bu maddeler ile ve tabii ki sağlıklı beslenme ile herkes yağlarından kurtulabilir. Unutmayın ki kilolarınız ilerde sağlık sorunlarına da yol açabilmektedir.