Ana Sayfa Haberler Gördüğünüz Anda Kaçmanız Gereken En Zehirli 5 Hayvan

Gördüğünüz Anda Kaçmanız Gereken En Zehirli 5 Hayvan

Dünyanın en zehirli hayvanlarını hiç merak ettiniz mi? Bu yazımızda birçok kişinin bilmediği, en zehirli hayvanlardan bahsedeceğiz.

KUTU DENİZANASI

En zehirli hayvanların sıralamasında birinci sırada kutu denizanası yer almaktadır. Bu hayvanlar bir insanın vücuduna yapıştığı andan itibaren toksin salgılayarak bütün sinir sistemini çökertiyor. Hint Pasifiği’nde bulunmaktadır.

KRAL KOBRA

Bu yılanın boyu 6 metreye ulaşabilmektedir ve ısırdığı kişiyi anında öldürdüğü bilinmektedir. Bir fili bile 3-4 saat içinde öldürebilmektedir. Asya ve Afrika da yaşadığı görülmektedir. O bölgede yaşayan insanların korkulu rüyası da denilebilir.

MERMER YÜZEY SALYANGOZ

Bu küçük salyangozun etkisi boyuna göre oldukça fazladır. Zehrin bir damlası anında 19 kişiyi öldürebilecek güçtedir. Küçük boyuttaki en tehlikeli canlılardan biridir. Asya Pasifiki ve Endonezya da yaşamaktadırlar.

SARI RENKLİ AKREPLER

Akreplerin bir kısmı zararsızdır fakat sarı renkli akrepler tam tersi çok tehlikelidir. Soktuğu anda felç ve komaya sebep olur. Kişinin acı çekerek ölmesini sağlamaktadır. Bu akrep ormanlık alanlarda ve bozkırlarda görülmektedir. Gördüğünüz anda kaçmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

ZEHİRLİ KARA YILANI

Bu yılan bir ısırık ile 100 den fazla insanı aynı anda öldürebilme gücüne sahiptir. Bir kobra yılanından 300 kat daha zehirlidir. Küçük olmalarına aldırmamalı ve çok dikkatli olmalıyız. Bir insanı öldürme süresi 40-45 dk olarak bilinmektedir. Bu yılan rastlaması zor türdendir. Genellikle dağlık ve ağaçsız taşlık kısımlarda görülmektedir.