Ana Sayfa Haberler Home Ofis Çalışanlar İçin Doğru Alan Nasıl Oluşturulur?

Home Ofis Çalışanlar İçin Doğru Alan Nasıl Oluşturulur?

Evinizde çalışmaya devam edecekseniz, yapacağınız işin verimli olması için birkaç maddeye önem vermelisiniz. Şimdi size bu önemli maddelerden bahsedeceğim.

1.İlk olarak kendinize bir çalışma alanı belirlemelisiniz, bu alanın yeterli ışık alması sizin açınızdan olumlu etki sağlayacaktır. Sessiz ve rahat olmasına da dikkat etmelisiniz.

 

2.Kendinize bir çalışma saati belirleyin ve bu saatlere oldukça özen gösterin.

 

3.Çalışma saatlerinizi aile bireyleri ile paylaşarak o saatlerde sessiz bir ortam sağlayabilirsiniz. Eğer bakmanız gereken bir çocuğunuz var ise aileden bir kişiden yardım alabilirsiniz.

 

4.Çalışma alanınızda rahat hissetmeniz çok önemlidir, bu yüzden rahat bir sandalye kullanmanızı tavsiye ederim, fakat rahatlığı abartıp yatağınızda yatarak çalışmamalısınız. Bu şekilde yatarken uykunuz gelecektir ve yaptığınız işten verim alamazsınız.

 

5.Telefonunuzu önemli bir şey olmadıkça kullanmamalısınız. Bir şeye bakarken tüm dikkatinizi kaybedebilirsiniz, bu sebeple buna dikkat etmenizde çok önemlidir.

 

6.Yatağınızdan kalkıp yorgun argın çalışmaya asla başlamayın. Erken kalkın ve güzel bir kahvaltı yapın, sonrasında duş alıp kendinize gelmenizi sağlayabilirsiniz.

 

7.Kendinize mola saatleri belirleyerek hem dinlenmiş olursunuz, hem de ailenizle ilgilenebilirsiniz.

 

8.Öğlen yemeğini akşamdan hazırlamanız sizin gün içindeki temponuzu biraz daha azaltacaktır.