Ana Sayfa Başarı & Motivasyon Kaliteli Vakit Geçirme’nin 5 Yolu

Kaliteli Vakit Geçirme’nin 5 Yolu

1)Öncelikle hepimizin evinde kullanmadığı, alıp dolap diplerinde sakladığı eşyalar, kıyafetler doludur. Öncelikle bunları temizlemeliyiz. Fazlalıkları ihtiyacı olan insanlarla paylaşabiliriz. Özellikle kıyafetler… Zayıflarsam giyerim dediğiniz, modası geçmiş kıyafetler dolapta çok yer kaplar. Bunları giysi kutularına atabilirsiniz. Hem kıyafet kombini yapmak daha rahat olacaktır.

2)Hayatınıza kitap okumayı sokmalısınız. Kitap okumak sizleri zihinsel olarak rahatlatacaktır. Farklı bakış açıları kazanırsınız, farklı karakterler ve hayatlara şahit olursunuz. Sizlere okuyabileceğiniz birkaç kitap ismi yazayım.

• Son Ada – Zülfü Livaneli

• Kumral Ada Mavi Tuna – Buket Uzuner

• Kürk Mantolu Madonna-Sabahattin Ali

• Huzursuzluk – Zülfü Livaneli

3)Spor yapmak hem yaşamınızı etkiler, hem de fit olmanızı sağlar. Spor dalı çok fazladır, size uygun olan dalı seçerek kaliteli bir yaşam sürmeye bir adım daha atabilirsiniz.

4)Olabildiğince çok yer gezin, yeni yerler keşfedin. İmkanınız varsa yurt dışı gezilerine katılın. Ne kadar çok gezerseniz okadar çok bilgi sahibi olur ve kaliteli vakit geçirirsiniz. İmkanınız yoksa da şehir içinde gidilmesi gereken yerleri gezebilirsiniz.

5)Çeşitli filmler izlemek size çok şey katacaktır. Eğer dışarı çıkma imkanınız yoksa evde yapılacak güzel aktivitelerden biri de film izlemektir. Kişisel gelişim filmleri izlemenizi tavsiye ederim, bu hem eğlenmenizi hem de kişisel gelişiminizi ilerletmenizi sağlayacaktır.