Ana Sayfa NLP Eğitimi Kedi Bakımı İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Kedi Bakımı İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Kedi Bakımı İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir? Kedi bakımı için gerekli malzemeler; kedi bakımının en iyi şekilde yapılabilmesi için gerekli olan malzemelerdir.

Kum kabı alması gereken en önemli malzemelerden bir tanesidir. Bu kum kaplarının açık ya da kapalı modelleri alınabilir ama genellikle kapalı kum kapları tavsiye edilir. Çünkü kapalı kum kapları dışarıya kumun dağılmasını önleyerek daha hijyenik bir ortam sunar.

Kum kabının yeri de çok önemlidir. Kum kabı kedinin ihtiyacını gördüğü zaman hem yalnız kalabileceği hem de etrafı rahatlıkla görebileceği bir yer olmalıdır.

Kum çeşitleri piyasada oldukça fazladır. Ancak kristal olan kum çeşitlerinden biri tercih edilmelidir. Bunun nedeni kristal kumların kokuyu çok daha hızlı emmesidir.

Kum küreği seçilen kum türüne bağlı olarak değişmektedir. Seçilen kuma uygun olmayan kum kürekleri belli bir süre sonra kullanımı zor hale gelir.

Hem su kabından hem de mama kabından ikişer tane almak gerekir. Çünkü bir tanesi ile yemek ve su verirken diğerlerinin hijyenini sağlanabilir yani yıkama ve temizleme işlemleri yapılabilir. Unutulmamalıdır ki kedinin hijyeni sağlıklı bir ev kedisi olabilmesi için oldukça önemlidir.

Mama ve su kapları cam ya da seramik olmalarıdır. Çünkü cam ve seramik diğer malzemelere göre çok daha hijyenik ve temizlemesi daha kolaydır.

Kedinin cinsine ve yetişkinlik zamanındaki boy ölçülerine uygun olan bir taşıma kabı almak çok daha ekonomik olur.

KEDİ BAKIMI VE BAKICILIĞI EĞİTİMİ