Ana Sayfa Başarı & Motivasyon Kişisel Gelişim Eğitimi

Kişisel Gelişim Eğitimi

Daha mutlu, daha huzurlu, daha başarılı bir yaşama sahip olmak geçmişten bugüne herkesin ortak isteği olmuştur. Hepimizin hayattaki öncelikleri ve hedefleri farklılık gösterse de, aslında hep daha iyi olabilmeyi ve daha iyiye ulaşabilmeyi arzularız. Bugün Hep merak edilen bir konuyu ele alacağız; kişisel gelişim eğitimi konusunu.

Kişisel gelişim de, özünde daha iyi bir siz yaratma sürecidir. Her insanın içinde, mevcut halinden daha iyisine erişmesini sağlayacak bir potansiyel bulunur. Ancak içimizdeki potansiyelin ortaya çıkması öyle kolay yoldan gerçekleşmez. Çünkü bu potansiyel kendi kendine dışarı çıkmaz. İşte kişisel gelişimin de temel hedefi; bu potansiyeli yakalamaktır.

Potansiyelimizi aramak, bulmak ve gün yüzüne çıkartmak bizim elimizdedir. Dolayısıyla kişisel gelişim, bilinçli olarak bu yolda yaptığımız eylemlerin tamamını ifade eder.

Kişisel gelişimin alanı ve kapsamı sınırsızdır. Bir kişinin öğrendiği her yeni bilgi, her yeni deneyim, her yeni beceri onun kişisel gelişiminin de bir parçasıdır.

İlerlemek, büyümek, değişmek

Bu üç kavram, kişisel gelişimin özünü simgeler. Gelişim, sürekli ileriye doğru gitmekle mümkündür. Koyduğumuz hedeflere doğru ilerlerken kazandığımız bilgi, beceri ve deneyimlerle büyür, zenginleşiriz. Kişisel gelişim bizi her zaman iyi yönde değiştirir.

Kişisel gelişimde anahtar kelimelerden biri de kendini tanımaktır. Kişi kendisini iyi tanımadıkça, içindeki potansiyele erişme şansı da yoktur.

Peki, kendimizi tanımak ne demektir?

Biz kimiz, hangi yeteneklere sahibiz, hangi alanlarda ne kadar bilgi sahibiyiz, hangi konularda başarısızlık yaşıyoruz, zayıflıklarımız nelerdir, hayattan ne istiyoruz, amacımız ne… Kendini tanıyan kişi, tüm bu sorulara ve daha fazlasına cevap verebilen kişidir.

Bu soruları sormadan ve cevaplarını bulmadan gerçek anlamda kendimizi geliştirmeye başlayamayız.

Dolayısıyla kişisel gelişimde ilk adımımız kendimizi anlamak, tanımak ve iyi değerlendirmek olmalıdır.

İkinci adımda ise belirlediğimiz hedeflere, hayallere nasıl ulaşacağımızı bulmalıyız. Örneğin işimizde daha başarılı olmak istiyoruz. Hedefimizi koyduk. Bu hedefe ulaşmamız için ne gibi becerilere ve bilgilere ihtiyacımız olduğunu ortaya koymalıyız. Daha sonra da bu bilgi ve becerilere nasıl ulaşacağımızın yolunu belirlemeliyiz.

Üçüncü adım da, bu bilgi ve becerileri kazanma aşamasıdır. Örneğin; yeni bir dil öğrenmek istiyorsak bir kursa yazılarak bu beceriyi kazanabiliriz. İnsanlarla daha yapıcı ve olumlu ilişkiler kurmak istiyorsak da, iletişim becerilerimizi artıracak teknikleri öğrenmek bize büyük faydalar sağlayacaktır. Mutlu ve huzurlu bir yaşama kavuşmak için yeni yollar arıyorsak bir yaşam koçu ile çalışabiliriz. İşimizde terfi almak için alanımızla ilgili her konuda uzmanlık eğitimlerinden faydalanabilir, kendimizi o terfiyi hak edecek seviyeye getirebiliriz.

Kişisel gelişimde eğitim rolü

Bizi hedefe taşıyacak konularda ihtiyacımız olan bilgi ve yetenekleri kazanma noktasında eğitim en etkili yöntemdir. Okulda kazandığımız bilgi ve becerileri, hayatımızın daha ileri dönemlerinde çeşitli eğitim programlarından faydalanarak zenginleştirebilir ve farklı konularda uzmanlık kazanabiliriz.

Kişisel Gelişim Eğitimi

Liderlik Okulu, kişisel gelişime yönelik birçok farklı alanda eğitim programları düzenlemektedir. Amacımız, katılımcılarımızı hedeflerine taşımak ve ihtiyaçları olan tüm bilgi ve becerilerle onları donatmaktır. Bu anlamda, hazırladığımız tüm eğitim programlarımız zengin ders içerikleri ile ön plana çıkmaktadır. Kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlarda en kaliteli ve kapsamlı eğitimin adresi Liderlik Okulu’dur.

Association for Coaching (AC) üyesi olan Liderlik Okulu’nda sunulan eğitimlerin tamamı uluslararası standartlardadır. Tüm kişisel gelişim eğitimi programlarının sonunda katılımcılara uluslararası geçerliliği olan sertifikalar verilmektedir. Her bir sertifika Certificational tarafından onaylıdır.

Sıra dışı ve ayrıcalıklı eğitimin verildiği Liderlik Okulu, kişisel gelişim yolculuğunuzda hem rehberiniz hem de yol arkadaşınız olacak. Gelin, hep birlikte gelişimin ve başarının kapılarını açalım.