Ana Sayfa Haberler Köpek Bakımı Nasıl Yapılır?

Köpek Bakımı Nasıl Yapılır?

Köpek Bakımı Nasıl Yapılır?Köpek bakımı nasıl yapılır; köpek bakımının nasıl yapıldığı ile ilgili bilgilerdir.

İnceleyin >> KÖPEK EĞİTİCİLİĞİ VE BAKICILIĞI EĞİTİMİ

Köpek bakımı oldukça önemli ve ciddi bir konudur. Çünkü köpeğe gerekli olan ilgi gösterilmezse, onların narin vücutları çok çabuk hasta olabilir. Ev köpekleri, sokak köpekleri gibi değillerdir yani kendi başına hayatlarını sürdürebilmeleri kolay olmaz. Vahşi yaşamın farkında olmadıkları için onların ihtiyaçları olan her şey temin edilmelidir.

Köpekler için en önemli konu sahiplerinin onların yanında olması ve onlara şefkat göstermesidir. Her köpek bunu bekler ve bunu ister bunu da aldığında mutlu olur. O da aynı sevgiyle karşılığını verir.

Köpeğin ev veya bahçe köpeği oluşuna, tüylerinin uzunluğuna ve kalınlığına bağlı olarak tüy bakımı ihtiyaçları değişiklik gösterebilir. Köpeğin tüyleri düzenli olarak yıkanıp fırçalanarak, kulak ve gözlerini temizleyerek sağlıklı ve güzel görünmesini sağlanabilir.

Köpeğin hangi sıklıkta yıkanacağı, ne kadar kirli olduğuna ve doğal vücut kokusuna bağlıdır. En azından haftada bir defa yıkamak gerekir. Çok sık yıkanırsa postundaki koruyucu yağları arındırarak cildin kurumasına ve tahriş olmasına neden olunabilir.

Uzun tüylü köpeklerin, tüylerinin dolaşmasını veya düğüm olmasını engellemek için her gün fırçalamak gerekir. Uzun veya kısa tüylü olsun her köpeğin tüylerinin sık sık fırçalanması gerekir. Böylece köpeğin derisi ve postu temizlenir, dökülen tüyler atılır.

KÖPEK EĞİTİCİLİĞİ VE BAKICILIĞI EĞİTİMİ