Ana Sayfa Video Köpek Tüy Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpek Tüy Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpek Tüy Bakımında Dikkat Edilmesi GerekenlerKöpek tüy bakımı; köpeklerin iyi durumda kalmasının önemli bir bölümü, derisi ve tüylerinin sağlıklı olmasını sağlamaktır. Köpeğe yapılan bakımın miktarı değişiklik göstermekle birlikte, tüm köpekler için iyi bir tüy tarama programı uygulanmalıdır.

İnceleyin >> KÖPEK EĞİTİCİLİĞİ VE BAKICILIĞI EĞİTİMİ

Çeşitli tüy bakımı hizmetlerini düşük fiyatlarla sunan pek çok yer bulunabilir. Bölgedeki bir evcil hayvan mağazası, ve ünlü bir özel evcil hayvan kuaför salonuna yönlendirecek bir nokta olabilir ya da bölgedeki veteriner kliniği kuaför hizmeti sunuyor olabilir.

Kuaför salonundaki ekip iyi eğitimli, profesyonel ve köpeğin ırkı için söz konusu olan özel gereksinimler konusunda bilgili olurlar. Bu kişiler, köpeğin kulak temizliği ve tırnaklarının kesilmesi gibi bakımlarını da yaparlar.

Köpeklerin çoğu, iyi bir fırçalama ile kendilerine ilgi göstermesinden özellikle sevdiğinden, fırçalama, köpekle zaman geçirmek için büyük bir fırsattır.

Kısa ya da sert tüylü ırklarda dahi, sağlıklı tüyler yumuşak ve rölatif olarak düz olur. Tüyler parlak olmalı, ancak tüylerde yağ ve güçlü bir koku olmamalıdır.

Tüyleri sağlıklı olmayan bir köpeğin tüyleri kuru olur ve kolayca kırılır. Bu da çok sayıda tüyün kopmasına neden olur. Tüylerin kendi yapısı yağlı ya da tozlu bir görünümde olabilir. Sağlıksız tüylerin diğer belirtileri, tüysüz noktalar, yağlı ve kötü bir kokuyu içermektedir.

KÖPEK EĞİTİCİLİĞİ VE BAKICILIĞI EĞİTİMİ