Ana Sayfa Haberler Köpeklerin Yememesi Gereken En Tehlikeli Maddeler!

Köpeklerin Yememesi Gereken En Tehlikeli Maddeler!

Köpekler bizim can dostumuzdur. Bazen bilinçsiz besleme dostlarımızın ölümüne veya büyük bir hastalığa yakalanmasına yol açmaktadır. Aşağıdaki besinlerin kesinlikle köpeklere verilmemesi gerekmektedir, bu maddelere dikkat ederek köpek bakımı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

KSİLİTOL

Şeker, sakız gibi birçok ürün ksilitol ile tatlandırılır. Bu madde köpeklerde kan şekeri düşmesi ve karaciğer yetersizliğine yol açmaktadır. Bu hastalığın başlangıç evresinde kusma, kondisyon bozukluğu ve uyuşukluk görülür. Sonrasında köpeğinizin nöbet geçirmesine bile yol açmaktadır.

 

 

AVOKADO

Avokado da bulunan bir madde köpeklerde kusma ve dışkı sorunu gibi sorunlar meydana getirir ve avokado tohumu köpeğinizin bağırsağında takılıp köpeğinizi öldürebilir.

 

 

ÇİKOLATA

Tüm çikolatalarda bulunan bir madde, köpeklerde kalp problemi veya nöbet geçirerek ölmesine yol açar. Köpeğiniz masum masum sizden çikolata istese de kesinlikle vermemelisiniz.

SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ

Süt sağlıklı olarak bilinmesinin aksine köpeklerde sindirim sorununa yol açmaktadır. Süt yerine taze bir su vererek dostunuzun hayatını koruyabilirsiniz.