Ana Sayfa NLP Eğitimi Yaşam Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır?

Yaşam Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır?

Yaşam Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Hemen başlayalım ve yaşam koçluğu sertifikası nasıl alınır adım adım net bir şekilde öğrenin.

Yaşam Koçluğu Ne Oluyor ?

Günümüzde yaşam koçluğu sık sık gündeme geliyor. Bunun arkasındaki temel neden ise yaşam koçluğunun sağladığı faydalar oldukça iyi anlaşılıyor. Yaşam koçluğu, hem bireylere hem koçlara, hem koçluk mesleğine hem de doğal olarak toplumun bütününe fayda sağlamaktadır. Bu yönüyle oldukça önemli ölçüde fayda sağladığını söylememiz gerekiyor. Peki, yaşam koçluğu tam olarak ne?

Yaşam koçluğu, bireylerin motivasyonlarının arttırılması, performanslarının yükselmesi, hedefler belirlemeleri, hedeflere başarıyla ulaşmaları, değişikliklere ayak uydurmaları, gelişmelere adapte olmaları için bireylere destek olan profesyonel bir süreçtir. Burada bahsettiğimiz konular  ve benzer birçok diğer konuyla ilgili bireylere destek olan bir süreç olduğunu belirtelim. Yaşam koçluğunda konuların çeşitliliği oldukça fazla olmaktadır. Dolayısıyla bir yaşam koçu çok farklı konularda da danışanlara destek olabilir.

Yaşam Koçu Olmak Zor Mu ? Yaşam Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır ?

Yaşam Koçluğu Sertifikası Nasıl AlınırYaşam koçu olmak zor ya da kolay değildir. Yaşam koçu olmak nötr bir süreçtir. İsterseniz kolay olur istemezseniz de zor olur. Bu süreçte nasıl bir yolculuğa çıkacağınızı siz belirleyeceksiniz. Nasıl mı?

Yaşam koçu olmak için belli başlı bazı adımlar atmak gerekiyor. Tabi ki ilk adım kendimizi koçluk mesleğine hazırlamak. Hangi meslek olursa olsun kendinizi o mesleğin gereklerini yerine getirmek için donatmalısınız. Eğer kendinizi gerekli olan bilgiler, yetenekler ve deneyimler ile donatmazsanız hangi mesleği yapıyor olursanız olun gerçekten fark yaratmak için çeşitli mucizelere de ihtiyacınız olacaktır. Şans faktörünü çok fazla büyütmemek için, mesleğinize daha sağlam adımlarla başlangıç yapabilmek için kendinizi geliştirmelisiniz. Koçluk disiplinine ait bilgileri, koçluk becerilerini, koçluk araçlarını etkin kullanıp koçluk sürecini yönetebilecek kadar koçluk sürecine hakim olmanız gerekiyor. Bunun yollarını sayacak olursak kitaplar ve eğitimler akla gelen kılavuzlarınız olacaktır.

Daha sonra eğitiminizi tamamlayıp kendinizi hazır hissettiğinizde koçluk desteği vermeye başlayabilirsiniz. Bu noktada yaşam koçluğu desteği vermeye başlangıç yapmanız kolay olmayabilir. Bu nedenle çevrenizde olan insanlara yaşam koçluğu desteği vermeye başlayarak kendinizi ve çevrenizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Burada bahsettiğimiz çevre, iş çevresi de olabilir, sokağınız da olabilir. Komşulardan yöneticilere kadar çok geniş bir çevreye yaşam koçluğu desteği vermek mümkün olabilmektedir.

Yaşam Koçluğu Sertifikasını Nasıl Alırım?

Yaşam koçluğu sertifikaları, yaşam koçluğu eğitimini tamamlayanların almaya hak kazandığı bir sertifikadır. Bu sertifikayı alabilmek için online eğitimimizi alabilirsiniz. Alır almaz dersler açılacaktır. Online bir eğitim olduğu için istediğiniz yerden, istediğiniz zaman derslere ulaşabilirsiniz ve istediğiniz hızda dersleri tamamlamanız mümkündür. Bu nedenle ne kadar erken alırsanız o kadar erken başlamanız mümkün olacaktır. Yaşam koçluğu sertifikasını almak aslında bunu gerektiriyor. Dersleri tamamlamanız da önemli çünkü aradığınız tüm bilgiler burada. Bir yandan kendinize de gerekli olacak bilgileri edinmiş olacaksınız. Zaman zaman derslerde bahsedilen konulara hakim olan insanlar eğitimi alabiliyorlar. Onlar tabi ki daha hızlı bir şekilde dersleri tamamlıyorlar.

Yaşam Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır? Hızlı Ulaşır Mı?

Yaşam koçluğu sertifikanızı kargo formunu doğru ve eksiksiz doldurarak teslim alabilirsiniz. Bilgilerinizi kaydedip yolladıktan sonra sertifikanızın üretim süreci başlamış olur. Gerekli onaylar, aldığınız eğitim gibi bilgiler gibi bilgiler de eklenerek sertifikanız otomatik olarak baskıya gider ve oradan da kargoya teslim edilir. Böylece uluslararası standartlara uygun biçimde hazırlanmış olan sertifikanız yola çıkar. Sertifikalar uluslararası geçerliliğe sahiptir.

Siz de yaşam koçluğu sertifikanızı almak istiyorsanız hemen iletişime geçebilirsiniz 🙂

Yaşam Koçluğu