Ana Sayfa Başarı & Motivasyon Youtube Kanalının Gelir Sağlaması İçin Bilinmesi Gerekenler!

Youtube Kanalının Gelir Sağlaması İçin Bilinmesi Gerekenler!

Son zamanların en popüler gelir kazanma mecrası haline gelen Youtube, birçok insanın ana gelir kaynağı olmaktadır. Siz’ de Youtube’den gelir elde etmek ve gelişmek istiyorsanız, en başta bilmeniz gereken altın değerinde bilgilerden sizlere bahsedeceğim.

İÇERİK TÜRÜNÜZÜ BULMALI VE İÇERİK İLE İLGİLİ ARAŞTIRMALAR YAPMALISINIZ.

 

 

 

 

 

 

Her Youtube kanalının bir içerik kategorisi ve belirli bir kitle türü vardır. örneğin, oyun videoları çeken bir kişinin kitlesi o oyunu seven kişilerdir, bu sebeple bu kişi ilk başta kitlesinin isteklerini bilmeli ve kitlesini nasıl bir araya toplayacağını planlamalıdır.

 

ANLAŞILIR VE AKILDA KALICI BİR KANAL İSMİ BULMALISINIZ.

Kanalınızın dikkat çekiciliği ve akılda kalıcılığı için önemli bir etken olan kanal ismi, basit görünse de çok dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Kanal isimi seçerken farklı olması ve akılda kalıcı olması sizin için daha iyi olacaktır. Bizim sitemizin isminin Zenginar olması da bu madde ile ilgilidir. İnsanlar sitenin adını unuttuğu zaman Enginar kelimesinden hatırlayabiliyor, bu da akılda kalıcılığı ve dikkat çekiciliği sağlamaktadır.

KALİTELİ EKİPMANLAR.

İzleyici çekmek için kaliteye önem vermelisiniz. Kalitesiz ses ve kalitesiz görüntü hiçbir kitleyi hoşnut etmez. Bu sebeple elinizden geldiği kadar kaliteli ekipmanlar kullanmanızı tavsiye ederim.

PLANLI VE PROGRAMLI BİR ŞEKİLDE VİDEOLAR PAYLAŞIN.

Video atarken zamanlamanıza dikkat etmelisiniz. 2-3 ayda bir video attığınız zaman sayfanın gelişimini yavaşlatabilirsiniz, bu sebeple yapabileceğiniz zamanları bir plana bağlı olarak yapmalısınız.

” Bu işin hemen olmasını beklemeyin. sizin içeriğinize ve planınıza bağlı olarak zamanla gelişecektir.”